AKCE: Kupte jakékoliv dětské kalhoty VE SLEVĚ www.breberky.cz/obleceni/ a dostanete DOPRAVU ZDARMA na celou objednávku.

VÝHODY LÁTKOVÁNÍ I jednorázová vs. látková plena

 

❤️ VÝHODY LÁTKOVÁNÍ ❤️

Látkové plenky se stávají čím dál tím oblíbenější a pokud ještě váháte, jestli do toho jít, mrkněte spolu s námi na jejich přednosti.

1) Zdraví

- Moderní látkové plenky se vyrábějí z pohodlných materiálů, které jsou měkké a heboučké a v případě bambusového froté navíc i antibakteriální.

- Podporují správný vývoj kyčlí (poddajný materiál umožňuje volný pohyb nožiček).

- Díky prodyšnosti je zajištěna přirozená termoregulace v intimních místech, což je důležité především pro chlapce, a rovněž riziko vzniku opruzenin je mnohem menší než u plen jednorázových. Děti v látkových plenkách, tak ani není potřeba preventivně mazat ochrannými krémy.

- Dětská pokožka nepřijde do styku s žádnými chemikáliemi, protože látkové pleny se vyrábí z čistě přírodních BIO materiálů jako je bavlna, vlna, bambus a konopí. Naproti tomu jednorázové pleny bývají chemicky běleny a nachází se v nich různé formy absorbčních gelů (většinou na bázi polyakrylátů), propustné fólie (polypropylén), nepropustná vrstva (polyethylen) a parfémy.

30743841_10210901586727791_2541842696100642816_n

2) Ekonomika 

- Minimální roční náklady na jednorázové pleny jsou kolem 12 500Kč, přičemž za tuto cenu se dá pořídit úplně nová, luxusní sestava látkových plenek pro celé plenkovací období.

- Nejlevnější sestava se dá pořídit zhruba od 3 500Kč (české čtverce + svrchní kalhotky), pokud se rozhodnete pro nákup bazarových plen, může být cena samozřejmě ještě nižší

- Nemusí se žehlit a ani se nevyvařují, pouze je pereme na 60°C, přičemž průměrné roční náklady na údržbu činí cca 3000Kč (energie a prací prostředek).

- Díky již zmiňované prodyšnosti látkových plen a přírodnímu původu materiálů není potřeba používat preventivní krémy na opruzeniny, čímž lze pár korun také ušetřit.  

Tip: I jednorázové ubrousky můžete nahradit látkovými, které jsou spolu s přírodními oleji tou nejšetrnější variantou omytí.
-po odplenkování je lze dál prodat (návrat až 70% investic) anebo znovu použít pro další děti, kdy už jsou náklady minimální.

sada italie

3) Ekologie

- Věděli jste, že používáním jednorázových plen “vyprodukuje” dítě až 1 tunu odpadu, která se bude rozkládat minimálně 250let?! Oproti tomu tu stojí plenky látkové, které mohou být vyrobeny nejen z bio materiálů, ale i s vegan certifikací. Velkým plusem je pak 100% rozložitelnost většiny používaných materiálů.

- Při používání ať už látkových nebo jednorázových plenek se samozřejmě spotřebuje značné množství energie a přírodních zdrojů (nejen pro samotnou výrobu, ale i dopravu a následnou distribuci výrobků), ovšem ekologická stopa látkové plenky je ve výsledku mnohonásobně menší, navíc většina spotřebovaných přírodních zdrojů se řadí do kategorie plně obnovitelných.

- Ačkoliv se látkovky musí prát, jejich spotřeba vody je pořád nižší než při výrobě jednorázových plenek, navíc jejich nespornou výhodou je, že se voda z praní vrací do koloběhu "čistá", bez chemických či toxických látek

 vyhody latkovani blog breberky

 

Závěrem ještě pár výhody v minibodech:

-  Látkové plenky jsou krásné a rozmanitost vzorů si zamilujete (možná až moc ???? )! 

- Díky nastavitelnosti v oblasti výšce sedu, ale i obvodu bříška, jsou velmi variabilní a velikost doladíte přesně podle proporcí Vašeho miminka.

- Látka toho všeobecně zvládne pojmout více než jednoráz = plenku přizpůsobíte dle potřeb a to ať už Vaše miminko čůrá často v malém množství anebo naopak v delších časových úsecích, ale za to pořádně!

- Díky gumičkám zůstane vše uvnitř plenky a tudíž se nemusíte bát nečekaných nadílek vykukujících až na zádech ????. 

 

P.s. Stejné výhody jako mají pro děti látkové plenky, mají pro ženy látkové prsní a menstruační vložky. Dovolíme si vyzdvihnout především neuvěřitelné pohodlí a samozřejmě zdravotní aspekty.

FB_IMG_15150860484552830

prsni vložky