GOTS

GOTS, neboli Global Organic Textile Standard, je hlavní světový standard pro zpracování textilií z organických vláken. Pokud textilie splňuje tento standard, znamená to, že v průběhu celého výrobního procesu byly dodržovány vysoké environmentální a sociální kritéria. To zahrnuje například to, že bavlna byla pěstována bez použití škodlivých chemikálií a že pracovní podmínky všech zaměstnanců byly spravedlivé a bezpečné.

Nákup biobavlny s certifikací GOTS přináší řadu výhod jak pro vás, tak pro životní prostředí. Kromě toho, že je biobavlna pěstována bez škodlivých pesticidů a chemikálií, je pěstována na farmách, kde se dbá na spravedlivé pracovní podmínky a rozumné mzdy pro farmáře a pracovníky. Při výrobě i zpracování biobavlny se také používá méně vody než u konvenční bavlny.

Kromě toho je biobavlna šetrnější k pokožce a často je považována za měkčí a pohodlnější než konvenční bavlna. Takže když si koupíte výrobky z biobavlny, nejenže podporujete udržitelné zemědělství a spravedlivé pracovní podmínky, ale také investujete do výrobků, které jsou vysoce kvalitní a pohodlné.

Oficiální stránky: www.global-standard.org

Potvrzení o tom, že materiály, které používáme jsou nakupovány s certifikací GOTS Vám na požádání rádi předložíme.

gots