Prohlášení o shodě a certifikáty

Dbáme na prvotřídní kvalitu a tak pečlivě vybíráme lokální dodavatele přírodních materiálů, které jsou ohleduplné nejen k životnímu prostředí, ale splňují i naše etické požadavky. Díky tomu Vám můžeme nabídnou naříklad materiály z biobavlny s certifikací GOTS, kterou využíváme pro výrobu kalhotkových plen, dámských látkových vložek, ubrousků i odličovacích tamponků. Dále si ověřujeme, že používaná barviva nejsou živočišného původu a veškeré materiály, z kterých na naší dílně vyrábíme jsou zdravotně nezávadnémají potřebné certifikace např. OEKO-TEX a ověření, že splňují nároky hygienických požadavků na hračky výrobky pro děti do tří let. Pokud nakupujeme materiál v zahraničí a potřebné certifikace pro ČR nemá výrobce k dispozici (česká legislativa je v tomto ohledu mnohem přísnější než normy EU), necháváme si materiály sami ověřit ve Státním zdravotním a Textilním zkušebním ústavu.

Níže naleznete bližší informace k certifikacím:

1) GOTS         2) Vegan Society      3) Pro děti do 3 let

 breb 3

 

1) Certifikace GOTS 

Global Organic Textile Standard je uznávaná světová norma pro zpracování textilií vyrobených z organických vláken, a to včetně ekologických a sociálních kritérií, opírající se o nezávislou certifikaci celého dodavatelského řetězce. Je to nejuznávanější BIO certifikace pro textil, která potvrzuje, že bavlna se pěstuje bez GMO, neobsahuje chemikálie (umělá hnojiva, pesticidy, insekticidy, barviva, oleje při tkaní) ani těžké kovy a každý krok výrobního procesu od bavlníkového pole, přes sklizeň, skladovaní, tkaní, barvení až po finální produkt je sledován.

V naší dílně používáme biobavlnu především ve formě bavlněného a bambusovobavlněného froté a částečně také v designových bavlněných úpletech. Tyto materiály naleznete především na kalhotkových plenkách, dámských vložkách, toaletních ubrouscích a odličovacích tampónech. Pokud si chcete být jisti, že Vámi vybraný výrobek je vyroben z biobavlny, podívejte se prosím na složení, které naleznete v podrobném popisu daného výrobku.

Oficiální stránky: www.global-standard.org

gots

zdroj obrázku: https://media.fabfab.net

2) Vegan Society

Žádný z našich materiálů není živočišného původu a stejně tak ověřujeme, že barviva a prací prostředky, které byly při jeho zpracování použity neobsahují živočišné složky. Některé materiály nakupujeme přímo s ověřením Vegan Society, poznáte je podle loga v popisu produktu. Logo se zelenou slunečnicí zaručuje, že daný materiál byl vyroben absolutně bez živočišných produktů a žádné jeho složky nebyly testovány na zvířatech.  Je to nejrozšířenější a nejuznávanější vegetariánský symbol na světě, který certifikuje nejen potraviny a nápoje, ale také kosmetiku, drogerii, oblečení, zásobování a mnoho dalších služeb. Certifikát Vegan garantuje nejen to, že produkty a výrobní procesy neobsahují žádné zvířecí produkty, přísady a deriváty, ale také, že produkty nejsou testovány na zvířatech a neobsahují geneticky modifikované organismy (GMO), které obsahují zvířecí geny.

vegan society

Oficiální stránky: www.vegansociety.com

 

3) Výrobky pro děti do tří let.

Každý výrobek určený pro děti mladší 3 let prodávaný na území České republiky musí splňovat legislativu, jednak evropskou harmonizovanou a jednak národní - českou tzn. požadavky dané vyhláškou Ministerstva zdravotnictví č. 84/2001 Sb., o hygienických požadavcích na hračky a výrobky pro děti ve věku do 3 let. Součástí testů jsou např. zkoušky jak materiál reaguje s potem či slinami, zda neobsahuje těžké kovy, aromatické aminy, jak je na tom stálobarevnost atp. Nezáleží na tom, zda je výrobek vyroben v ČR, EU nebo ve světe a stejně tak, zda je prodáván v kamenném obchodě, na eshopu, trhu nebo jinde. Bez toho, aniž by výrobce nebo případně dovozce zajistil ověření, že výrobky splňují legislativu, nesmí výrobek nabízet k prodeji. V praxi to znamená, že každý kousek, který na daném výrobku je (knoflík, zip, nit..), musí splňovat požadavky vyhlášky č. 84/2001. U svých prodejců, tak hledejte tzv. prohlášení o shodě, které zaručí, že prodejce ověřil všechny tyto potřebné náležitosti.

Oficiální stránky: www.oeko-tex.com, www.itczlin.cz, www.szu.cz

 

Breberky - Prohlášení o shodě 

 

Výrobce:

Martin Dobiáš

Skladištní 40,

Poděbrady 29001

 

IČ: 07430914

DIČ: CZ9109021075

 

Prohlašujeme,

že k výrobě dětského zboží používáme výhradně materiály, které byly testovány a vyhovují požadavkům zákona

č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a vyhlášky MZ 84/2001 Sb., o hygienických požadavcích na hračky

a výrobky pro děti do tří let.

 

Veškeré certifikace a shody Vám na základě Vaší žádosti rádi poskytneme k nahlédnutí.

 

V Poděbradech dne

1. 2. 2020

Martin Dobiáš