AKCE: Kupte jakékoliv dětské kalhoty VE SLEVĚ a máte DOPRAVU ZDARMA na celou objednávku.

Údržba moderních látkových vložek

Prací rutina je velmi podobná údržbě látkových prsních vložkek a moderních látkových plenek, díky tomu lze všechny tyto výrobky prát najednou. Po použití stačí vložku přehnout a vložit do PUL pytlíčku (v něm je uchována v těch nejideálnějších podmínkách, protože je také vyroben z prodyšného PULu), doma pak vložky přendejte do prádelního koše, který shromažďuje prádlo pro praní na 60°C a do 2-3 dnů vyperte. 

Důležité upozornění - neskladujte ve vodě, to je ráj pro bakterie (a už vůbec ne s octem či solí apod - došlo by k poškození vláken). Samotné praní by pak probíhá následovně: sepnuté vložky rozepněte a vložte do pračky spolu s dalším prádlem (plňte maximálně do ½), zapněte samostatný program máchání a teprve poté hlavní prací cyklus na 60°C. Na vložky zásadně nepoužejte aviváž ani mýdlové prací prášky (např. prací sliz), způsobují obalení vláken a materiál pak ztrácí svou savost. Za Breberky Vám mohu doporučit ověřené NON TOXIC prášky od zn. Sonett, Almawin a BIO D. Jedná se o přírodní prací prášky, které jsou šetrné k přírodě i pokožce Vašeho děťátka. Všechny značky máme vyzkoušené a jsme s nimi velmi spokojení. Z běžné komerce pak mohu doporučit Formil z Lidlu či Denk Mit z drogerie DM. Všechny uvedené prací prostředky jsou vhodnější v sypké formě, tedy prášku.Látkové menstruační vložky můžete po vyprání s klidnem sušit v domácí sušičce prádla.

Pokud se stane, že Vám na vložce zůstanou i po vyprání skvrny, není třeba vložku prát znovu. Z hygienického hlediska je vložka dostatečně ošetřena a vydesinfikována a jde pouze o estetický dojem. Skvrna nejčastěji zmizí během dalších dvou pracích cyklů. Pokud by Vám to však vadilo, můžete vložku potřít žlučovým mýdlem, které necháte působit, poté vložku dostatečně propláchnete a pokračujte v klasické prací údržbě, případně lze na odstranění skvrn použít i perkarbonát sodný v němž necháte vložky odmočit.

tasticka