Základní látkovací sada při menstruaci

Látkovací výbava každé ženy je velmi individuální záležitostí, a proto je nejlepší “odpíchnout” se od své dosavadní spotřeby jednorázových vložek. Pokud je Vaše menstruace slabší, pravděpodobně si vystačíte se slipovými vložkami. V případě potřeby, pak v ve dnech silnější menstruace použijte vložku denní, která má o jedno savé jádro navíc. A naopak pokud patříte mezi ženy, které krvácejí silněji, bude Vaše výbava sestavena především z denních a nočních vložek.

Vzhledem k tomu, že látkové vložky je potřeba do dvou dnů vyprat a jeden následující den schnou, obsahuje průměrná sada zhruba 20 kusů vložek. Pokud máte k dispozici sušičku prádla, je potřebný počet ještě nižší.

Příklad pro středně silnou menstruaci trvající 5dní:

nahled vložek 2

Pro začátečnice: Vzhledem ke zmíněným individuálním potřebám týajících se druhu (velikosti) vložek, obliby k danému materiálu, ale i potřebnému počtu kusů látkových vložek, doporučujeme začít s tzv. TESTOVACÍ SADOU. Testovací sada obsahuje 4 základní typy vložek, na nichž si kromě různých velikostí a savostí vyzkoušíte i všechny druhy nabízených materiálů. Díky prvotnímu otestování si velmi rychle ujasníte, jaká varianta je pro Vás ta nejvhodnější a další vložky objednáte přesně na míru Vašim potřebám. 

 

Doplňky:

Pytlík na vložky - diskrétní, ale designový.

Hodí se jak na čisté, tak i použité vložky. Vyrábí se od velikosti XS (malá nenápadná kapsička) až po velikost L, kam se vejde špinavé prádlo z celého víkendu. Volit můžete také mezi tzv. jedno- a dvoukomorovým pytlem, ve kterém můžete díky dvěma samostaným odděleným komorám nosit čisté i použité vložky zároveň aniž by se setkaly.

tastickasada s pytlikem

Žlučové mýdlo a už žádné skvrny.

Vysoce účinný prostředek proti skvrnám od ovoce, krve, inkoustu, propisky, trávy, tuku atd. Navlhčené mýdlo aplikujte přímo na skvrnu, nechte působit a poté dostatečně opláchněte. V případě potřeby proces opakujte a poté pokračujte v obvyklé prací rutině.

Perkarbonát sodný aneb nejlepší ekopomocník v domácnosti.

Perkarbonát je malý poklad všech ekologicky smíšlejícíh domácností. Používá se k bělení, ale i desifeci, zkrátka je velice všestranný (myčka, pračka, úklid koupelny..). Takže pokud Vás trápí skvrny na oblečení či zašedlé prádlo, nebojte se ho použít. V případě potřeby odstranění skvrn či desinfekce, můžete vložky samostatně odmočit v koupeli s perkarbonátem sodným anebo jej rovnou přidat do hlavního pracího cyklu. Nezapomeňte, že pro aktivaci perkarbonátu sodného při teplotě nižší než 60°C je potřeba přidat TAED.

Koš či kyblíček na použité vložky, kde budou čekat na vypání.

Doma je nejjednodušší odkládat použité vložky do prádelního koše či kyblíku. Velmi oblíbené jsou plastové nádoby z obchodních domů IKEA, použít však můžete také již výše zmíněný pytel z PULu.

mandala