AKCE: Kupte jakékoliv dětské kalhoty VE SLEVĚ a máte DOPRAVU ZDARMA na celou objednávku.

Základní látkovací sada při menstruaci

Látkovací výbava každé ženy je velmi individuální záležitostí, a proto je nejlepší “odpíchnout” se od své dosavadní spotřeby jednorázových vložek. Pokud je Vaše menstruace slabší, pravděpodobně si vystačíte se slipovými vložkami. V případě potřeby, pak v ve dnech silnější menstruace použijte vložku denní, která má o jedno savé jádro navíc. A naopak pokud patříte mezi ženy, které krvácejí silněji, bude Vaše výbava sestavena především z denních a nočních vložek.

Vzhledem k tomu, že látkové vložky je potřeba do dvou dnů vyprat a jeden následující den schnou, obsahuje průměrná sada zhruba 20 kusů vložek. Pokud máte k dispozici sušičku prádla, je potřebný počet ještě nižší.

Příklad pro středně silnou menstruaci trvající 5dní:

nahled vložek 2

Pro začátečnice: Vzhledem ke zmíněným individuálním potřebám týajících se druhu (velikosti) vložek, obliby k danému materiálu, ale i potřebnému počtu kusů látkových vložek, doporučujeme začít s tzv. TESTOVACÍ SADOU. Testovací sada obsahuje 4 základní typy vložek, na nichž si kromě různých velikostí a savostí vyzkoušíte i všechny druhy nabízených materiálů. Díky prvotnímu otestování si velmi rychle ujasníte, jaká varianta je pro Vás ta nejvhodnější a další vložky objednáte přesně na míru Vašim potřebám. 

 

Doplňky:

Pytlík na vložky - diskrétní, ale designový.

Hodí se jak na čisté, tak i použité vložky. Vyrábí se od velikosti XS (malá nenápadná kapsička) až po velikost L, kam se vejde špinavé prádlo z celého víkendu. Volit můžete také mezi tzv. jedno- a dvoukomorovým pytlem, ve kterém můžete díky dvěma samostaným odděleným komorám nosit čisté i použité vložky zároveň aniž by se setkaly.

tastickasada s pytlikem

Žlučové mýdlo a už žádné skvrny.

Vysoce účinný prostředek proti skvrnám od ovoce, krve, inkoustu, propisky, trávy, tuku atd. Navlhčené mýdlo aplikujte přímo na skvrnu, nechte působit a poté dostatečně opláchněte. V případě potřeby proces opakujte a poté pokračujte v obvyklé prací rutině.

Perkarbonát sodný aneb nejlepší ekopomocník v domácnosti.

Perkarbonát je malý poklad všech ekologicky smíšlejícíh domácností. Používá se k bělení, ale i desifeci, zkrátka je velice všestranný (myčka, pračka, úklid koupelny..). Takže pokud Vás trápí skvrny na oblečení či zašedlé prádlo, nebojte se ho použít. V případě potřeby odstranění skvrn či desinfekce, můžete vložky samostatně odmočit v koupeli s perkarbonátem sodným anebo jej rovnou přidat do hlavního pracího cyklu. Nezapomeňte, že pro aktivaci perkarbonátu sodného při teplotě nižší než 60°C je potřeba přidat TAED.

Koš či kyblíček na použité vložky, kde budou čekat na vypání.

Doma je nejjednodušší odkládat použité vložky do prádelního koše či kyblíku. Velmi oblíbené jsou plastové nádoby z obchodních domů IKEA, použít však můžete také již výše zmíněný pytel z PULu.

mandala

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení