DOVOLENÁ: 24. 7. - 8. 8. 2021 AKCE: Kupte jakékoliv dětské kalhoty VE SLEVĚ a máte DOPRAVU ZDARMA na celou objednávku.

Základní látkovací sada a doplňy k ní

 

 Základní sada

testovačka

Látkovací výbava každé ženy je velmi individuální záležitostí a proto je nejlepší “odpíchnout” se od své nynější spotřeby jednorázových menstruačních pomůcek. Pokud je Vaše menstruace slabší, pravděpodobně si vystačíte se slipovými vložkami. V případě potřeby, pak v nejsilnějších dnech a na noc můžete zkusit vložku denní, která má o jedno savé jádro navíc. Naopak pokud patříte mezi ženy, které krvácejí silněji, bude Vaše výbava sestavena především z denních a nočních vložek.

Vzhledem k tomu, že látkové vložky je potřeba do dvou dnů vyprat a jeden následující den schnou, obsahuje průměrná sada zhruba 20 kusů vložek. Pokud máte k dispozici sušičku prádla, je tento počet ještě nižší.

Vzhledem ke zmíněné individuálnosti nejen v počtu potřebných kusů látkových vložek, ale především v oblibě k danému materiálu, doporučujeme začít s tzv. TESTOVACÍ SADOU. Testovací sada obsahuje 4 základní typy vložek, na nichž si kromě různých tvarů vyzkoušíte i všechny druhy materiálů. Díky tomuto testování si velmi rychle ujasníte, jaká varianta je pro Vás ta nejvhodnější a další vložky objednáte na míru Vašim potřebám. 

 

Příklad pro středně silnou menstruaci trvající 5dní:

nahled vložek 2

 

Co se bude ještě hodit:

Hodí se jak na čisté, tak i použité vložky. Vyrábí se od velikosti XS (malá nenápadná kapsička) až po velikost L, kam se vejde špinavé prádlo z celého víkendu. Volit můžete také mezi tzv. jedno a dvoukomorovým pytlem (díky dvoum odděleným komorám můžete v jednom pytlíku nosit čisté i použité vložky zároveň).

tašky

Vysoce účinný prostředek proti skvrnám od ovoce, krve, inkoustu, propisky, trávy, tuku atd. Navlhčené mýdlo aplikujte přímo na skvrnu, nechte působit a poté dostatečně opláchněte. V případě potřeby proces opakujte a poté pokračujte v obvyklé prací rutině.

  • Perkarbonát sodný - nejlepší pomocník v domácnosti

Perkarbonát je takový malý poklad každé “ekohospodyňky”. Pokud Vás trápí skvrny či zašedlé prádlo, nebojte se ho použít. V případě potřeby můžete vložky samostatně odmočit v koupeli s perkarbonátem sodným anebo jej rovnou přidat do hlavního pracího cyklu. Nezapomeňte, že pro aktivaci perkarbonátu sodného při teplotě nižší než 60°C je potřeba přidat TAED.

  • Koš či kyblíček na použité vložky - pohodlné uložení

Doma je nejjednodušší odkládat použité vložky do prádelního koše či kyblíku, velmi oblíbené jsou plastové nádoby z obchodních domů IKEA, ty však doporučujeme nechávat pootevřené.