Prosba o podporu

Milí přátelé Breberek,

situace je den ode dne horší a zatímco na jaře jsem byla odhodlaná a zvládala jsem šít roušky i do 2 hodin ráno, nyní jsem už unavená a docházejí mi síly. Ráda bych Vám přiblížila, jak to u nás aktuálně vypadá a požádala Vás o pomoc.

Ačkoliv patříme k těm "šťastnějším" a zákaz činnosti z nařízení vlády pro nás neplatil na jaře a neplatí (prozatím) ani nyní, ovlivňují nás všechny okolnosti s ním spojené. Myslím, že málokdo si uvědomuje, v kolika ohledech nabourává coronavirus chod podniku. První jarní lockdown měl na naše tržby samozřejmě neblahý vliv. Naši velkoobchodní partneři museli zavřít své kamenné obchody a showroomy, tudíž od nás neodebírali pravidelné objednávky. Doufali jsme tedy, že se zvýší počet zákazníků, kteří budou nakupovat online, jenže v našem odvětví to tak vůbec nebylo. Obchod se zastavil, mezi lidmi byl strach, nejistota a všichni jsme čekali, co se bude dít dál. Stejné, mnohdy horší to bylo i v cizině, takže jsme zaznamenali velký úpadek i v zahraničním obchodě, především pak v Itálii, kde byla situace velmi kritická a sousedním Německu. Nakonec jsme to ale s odřenýma ušima zvládli. Nutno podotknout, že především díky skvělé atmosféře na dílně, odhodlanosti, zodpovědnosti a chuti pomáhat ostatním. Úspory byly sice vyčerpány, ale přežili jsme, ačkoliv od jara jsme se museli velmi uskromnit. V poslední době se hodně množí dotazy na nové vzory kalhotkových plen a toto je bohužel důvod, proč jsme nový vzor nevyšili už více než 6měsíců. Plánované inovace v expedici a koupě nových strojů se také odložili na neznámo kdy. Každopádně nálada byla úplně jiná než nyní, situaci jsme prostě nějak zvládli a ještě jsme při tom spolu s vámi zvládali pomáhat zdravotnickým a sociálním zařízením, což mi dodávalo sílu makat dál a celkový postoj lidí mě tak nějak nabíjel.

Covid19 - jaro 2020, autor Tomáš Novák

Léto nám přineslo 2 týdení celozávodní dovolenou a hezké slunečné dny, které jsme všichni tolik potřebovali. Sjezdila jsem s rodinou ČR v malém obytném voze a dopřála si trochu oddychu. Do práce jsem se vracela s velkými plány, jak se posuneme zase trochu dál a věřila jsem, že jarní chaos se už nemůže opakovat. Jenže opak je bohužel pravdou. S nástupem druhé vlny je u nás bohužel situace mnohem horší. Zatímco na jaře byla Česká republika vyzdvihována, nyní abychom chodili kanálama. Nastal totální chaos, kdy pravá ruka neví co dělá levá a my na to doplácíme po všech stránkách. Kromě problémů s obchodem se nás nyní značně dotýkají i náročné životní situace našich zaměstanců. Již během první vlny nás bohužel z rodinných důvodů musely opustit 2 členky týmu a vypadá to, z nichž jedna se k nám už nevrátí a druhá pravděpodobně v dohledné době také ne, jestli vůbec. Příští týden zůstávají doma s dětmi minimálně 2 kolegyně a nikdo neví, jak dlouho se vlastně neuvidíme. Aby toho nebylo málo, další 2 kolegyně jsou doma na nemocenské. Přidejte si k tomu klasické karantény, ideálně opakované a je to na skok z okna. Nejen, že nám tedy nejde obchod, ale i výroba pokulhává..

Vzhledem k tomu, že situace se asi jen tak nezlepší, přepadaly mě poslední dny pocity bezmoci a do práce jsem se musela nutit. Naštěstí včera přišel zlom, uvědomila jsem si, že tímto přístupem to tak akorát zhorším. Je potřeba přestat se v tom utápět a udělat něco pro změnu! Sbírám tedy veškerou odvahu a s velkou pokorou se na Vás obracím s prosbou o pomoc. Velmi by nám pomohlo, kdyby se alespoň náš maloobchod zase trochu rozhýbal a vzhledem k tomu, že se blíží Vánoce, ráda bych Vás požádala, abyste letos o dárcích přemýšleli trochu hlouběji a potěšili jimi nejen rodinu a přátele, ale zároveň jejich nákupem pomohli i třetím osobám. Pokud tedy máte ve svém okolí někoho, koho by potěšil malý dárek z naší výroby, budeme Vám velmi vděčni i za malý nákup. 

Dovoluji si připojit pár tipů, pokud potřebujete pomoc s výběrem, jsme Vám k dispozici na emailu info@breberky.cz nebo mi klidně cinkněte na +420 605 270 669.

Mnohokrát děkuji za Vaši podporu,

Eliška

#spolecnetozvlademe

 

Dárky od Breberek:

Universální pro každého

Dárkový certifikát - Poukaz Vám vystavíme v libovolné hodnotě a zašleme v požadovaném formátu. Po předchozí domluvě zajistíme i tisk a dopravu.poukaz voucher

Pro děti

1) Látkové plenky - zakoupíte u nás všechny možné druhy a to od klasických bílých čtverců až po nejmodernější systém látkování tzv. AI2 (eko-alternativa jednorázové plenky, která je ji v jednoduchosti používání rovna). S výběrem Vám moc rádi pomůžeme, ozvěte se :) 

Tip: Novorozenecká testovací sada látkových plen - skvělý dárek pro začátečníky, díky ní obdarovaní objeví jednotlivé druhy plenek, rozmanitost materiálů, různé druhy zapínání a ujasní si, který systém je pro ně ten nejlepší.

novorozenecka sada1bio plenka na snapku

2) Přebalovací podložka -  zajistí vždy čisté prostředí pro přebalení miminka a zároveň chrání okolí před případnou nehodou. Hodí se všude tam, kde je potřeba přebalit nebo jen položit miminko a to ať už doma, u lékaře nebo venku na výletě. 

prebalovaci podožka pulprebalovaci podožkatrpaslíkov

3) Látkové ubrousky - používají se při přebalování na omytí dětského zadečku, při koupání jako žínka, na otření ručiček i pusinky, v kuchyni jako šikovný hadýrek, ale i jako moderní toaletní utěráček.

ubrousek latkaubrousek\ubrousek latkovy

4) Tepláky či softshelky - žádné škrtící gumy, pouze pohodlné náplety a prostorný střih pro neposedná miminka

teplakysoftky

Pro ženy

1) Látkové vložky - menstruační, inkontinenční i poporodní, vše z přírodních nebělených materiálů bez parfemace.

Doporučuji kupovat pouze ženám, které je již používají, nebo jsou této myšlence nakloněny :)

Tip: Testovací sada látkových vložek - je určena především začátečnicím k vyzkoušení různých druhů a provedení látkových vložek.

intimkydennívlozka

 2) Látkové kojící vložky do podprsenky - zázrak, který milují i ženy, které jinak sebe ani miminko nelátkují

Tip: Testovací sada prsních látkových vložek: Opět ideální pro začátečnice, díky ní si totiž vyzkouší různé materiály a ujasní si tak, jaký typ prsních vložek bude potřebovat (propustné x polopropustné x nepropustné)

prsni vložky3

 3) PUL pytel - skvělý nejen špinavé plenky nebo mokré plavky, ale díky certifikaci pro styk s potravinami dokonce i jako super pomocník do domácnosti. Díky membráně, která nepropustí molekulu vody, ale za to dýchá, udrží ovoce, zeleninu i pečivo hezky čerstvé.

pozn. Tyhle pytle díky svému všestranému využití potěší opravdu každého a tak u nás patří mezi nejčastějši kupované dárky.

kočky pul pytelpytel xs

4) Dámská taška - vejde se do ní opravu všechno: náhradní oblečení, plenky, kniha, hygienické potřeby, peněženka, mobil, klíče a k tomu malý nákup anebo 2 dětské motorky, využití už nechám na Vás :)

pozn. Tašky jsou zase nejčastěji kupovaný dárek ženou ženě.

tašky 1

5) Odličovací tampónky - používají se ke každodenímu čištění pleti, ale i odlíčení silnějšího make-upu

Tip: Testovací sada nabízí všechny 4 materiály, takže si obdarovaná žena může opět vyzkoušet, který ji vyhovuje nejvíce.

latkove odlicovaci tamponky

  

 

*Na skupinové fotografii je část našeho týmu - pořízena ještě před coronavirovými opatřeními.