Látkové odličovací tampony

Proč zvolit alternativní odličovací tamponky

Látkové odličovací tamponky se stávají stále oblíbenějšími a velkou zásluhu na tom má fakt, že v porovnání s těmi jednorázovými, jsou mnohem ohleduplnější k planetě. Chcete-li se tedy posunout dál ve svém zero-waste konceptu a zároveň trochu pomoci i Vašemu zdraví a Vaší peněžence, jsou pro Vás tyhle alternativní poklady tím pravým!


latkove odlicovaci tamponky

Šetrné k planetě

Naše látkové odličovací tamponky, jsou vyrobeny z přírodních bio materiálů bez zbytků pesticidů (certifikace GOTSa žádné z nich (včetně použitých barviv) neobsahují živočišné složky

Kromě toho, že jednorázové tampony často samy obsahují syntetické materiály, jsou také zbytečně prodávány a distribuovány v dalších přídavných obalech - většinou plastových. Oproti tomu látkové odličovací tamponky můžete zakoupit v libovolném množství zcela bezobalově.

Při výrobě a používání ať už látkových nebo jednorázových odličovací tamponků se samozřejmě spotřebovává značné množství energie a přírodních zdrojů a to od samotné výroby, přes dopravu - distribuci výrobků až po jejich nákup a likvidaci. Ekologická stopa látkové alternativy je však mnohonásobně menší (i při započtení energie na její údržbu), navíc se většina použitých materiálů vyrábí z plně obnovitelných zdrojů.

Ačkoliv se látkové odličovací tamponky perou, jejich spotřeba vody je pořád nižší než spotřeba vody, která se použije při výrobě tampónků jednorázových. Navíc jejich nespornou výhodou je, že se voda z praní vrací do koloběhu "čistá", bez chemických či toxických látek (za předpokladu, že používáte ekologický prací prášek).

Třešničkou na dortu je pak 100% rozložitelnost biobavlněného a bambusovo-biobavlněného froté.

 

Myslí na naše zdraví a příjemně pohladí

Moderní látkové tamponky se vyrábějí z přírodních materiálů jako je bavlna, bambus, vlna či konopí, které jsou měkké a heboučké a v případě bambusového froté i antibakteriální. Vaše pokožka tak nepřijde do styku s žádnými chemikáliemi, takže se látkové tampony perfektně hodí pro citlivou pokožku se sklonem k alergickým reakcím. Naproti tomu jednorázové tampony jsou chemicky běleny a parfemovány, některé jsou přímo z umělých vláken vyrobeny nebo jsou syntetická vlákna jejich součástí (např. mikrovlákno).

Díky různým druhům látkových tamponků, si můžete zvolit přesně takový dotykový materiál, jaký Vaše pleť aktuálně potřebuje. Celkem vyrábíme 4 různé provedení a seznámit se s nimi můžete díky naší zvýhodněné testovací sadě, která obsahuje:

  1. bavlněný odličovací tampónek s velurem (nebo-li kojeneckým plyšem) - sametově jemný, určený pro každodenní očistu obličeje a dekoltu
  2. bavlněný odličovací tampónek s BIO bambusovým froté - měkkoučký, určený pro každodenní očistu, ale zvládne smýt i běžný make-up
  3. celobambusový BIO odličovací tampónek - měkkoučký, určený pro každodenní očistu, ale zvládne smýt i běžný make-up
  4. celobavlněný BIO odličovací tampónek - hrubší, určený pro odstranění většího nánosu make-upu, hloubkové čištění a peeling

 

Ušetříme s nimi

Průměrné náklady na jednorázové tampony jsou cca 1,50Kč/den, což znamená zhruba 548Kč ročně. Pokud srovnáme, že za 519Kč pořídíte sadu 20ks látkových tampónků, máme jasného vítěze, neboť látkové tamponky mají díky vysoké kvalitě bio materiálů opravdu dlouhou živnotnost (roky). Bavlna bez chemie má totiž mnohem větší výdrž, než konvenční chlorem bělená bavlna, jejíž vlákna se tímto procesem naruší.

Látkové odličovací tamponky se nemusí se žehlit a ani se nevyvařují, pouze je pereme na 30-60°C, dle míry znečištění a to s běžným prádlem.

odlicovaky