AKCE: Kupte jakékoliv dětské kalhoty VE SLEVĚ a máte DOPRAVU ZDARMA na celou objednávku.

Polomaska Respira Compact

1 039 Kč –21 %
polomaska respira bez filtru
1 039 Kč –21 % 819 Kč / ks 819 Kč / 1 ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Ochranná maska té nejvyšší kvality, kterou využívají nejen čeští lékaři a pracovníci výzkumných laboratoří, ale především Armáda a Policie České republiky, dále Státní veterinární správa, Letiště Václava Havla, česká ministerstva a mnoho dalších viz. reference níže. Nabízí špičkovou ochranu před viry, bakteriemi a aerosoly a to s účinností záchytu až 99,99%!

  • Snadná výměna filtru jednou rukou a bez nutnosti sejmutí masky z obličeje.
  • Výdechový ventil je využit pro regeneraci filtrační vložky, čímž prodlužuje dobu životnosti filtru.
  • Pro ochranu Vašeho okolí stačí na filtr nasadit bavlněný kryt.
  • Efektivní mechanický záchyt částic ve filtru třídy FFP3 / P3

Detailní informace

Detailní popis produktu

* na videu je použit filtr třídy P2

RESPIRA COMPACT

Ochranná dýchací polomaska RESPIRA od společnosti Nanologix, je polomaskou nové generace, při jejímž vývoji byla zohledněna spolehlivá funkčnost se současně vysokým komfortem užívání. Základním požadavkem pro správnou funkčnost každé dýchací polomasky je zajištění dokonalé těsnosti na rozhraní pružné části polomasky a obličeje. Tato těsnost byla dosažena postupnými vývojově konstrukčními kroky, které zahrnovaly zejména optimalizaci tvarů jednotlivých dílů masky. Jednotlivé rozměry vycházejí z antropometrické studie lidského obličeje se zaměřením na evropskou populaci a představují střední hodnoty intervalů velikostí morfometrických rozměrů obličeje dospělého člověka.

Maximální flexibilita a schopnost dokonale kopírovat lidskou tvář je dosažena jak geometrií lícnice - dosedací plochy přiléhající k obličeji, tak vysokou pružností zvoleného materiálu. Polomaska RESPIRA pro pružnou část využívá speciální typ silikonu, který byl vyvinut cíleně pro využití ve zdravotnictví, a tudíž splňuje ty nejpřísnější požadavky. Maximální flexibilita silikonu umožňuje rovnoměrné rozložení tlaku, kterým působí lícnice na obličej, tím je dosažena dokonalá těsnost a současně vysoký komfort užívání i při dlouhodobém použití.

Silikon se navíc vyznačuje vysokou chemickou odolností, a tudíž nehrozí při kontaktu polomasky se širokou škálou chemických látek její poškození. Další významnou výhodou tohoto materiálu, je minimální sklon k trvalým deformacím, což umožňuje skladování polomasky ve složeném stavu v baleních o malých rozměrech, po vybalení dostává polomaska původní tvar a je připravena k okamžitému použití. Silikon navíc díky své extrémní odolnosti vůči stárnutí, neztrácí svou pružnost, což zajišťuje značně prodluženou životnost polomasky. Tuhá část polomasky sloužící k upnutí filtru je vyrobena z vysoce výkonného termoplastického polymeru, který je vyztužen vlákenným plnivem pro zvýšení pevnosti. Jedná se o materiál vyznačující se dokonalou přilnavostí k silikonové části což je nezbytné pro zajištění spolehlivé těsnosti. Spojení silikonu s tuhou částí je natolik silné, že vydrží i značné mechanické zatížení.

Filr (kupuje se zvlášť)

Kruhový filtr se k ochranné dýchací polomasce RESPIRA připevňuje pomocí závitového spojení. Konstrukce spojení je řešena tak, aby výměna filtru byla snadná a intuitivní, bez nutnosti sejmutí polomasky z obličeje. Tento systém s oblým závitem tak umožňuje velmi rychlou výměnu filtru za pomocí jen jedné ruky uživatele. Toto konstrukční řešení vyplívá z potřeb uživatelů v krizových situacích, kde rychlost a jednoduchost montáže filtru mnohdy zásadně ovlivňuje míru ochrany zdraví.

Samotná těsnost na rozhraní pevné části polomasky a filtru zajišťuje silikonový těsnící kroužek, který je ukotven do tělesa filtru. Tento kroužek díky svým vlastnostem, zajišťuje spolehlivé těsnění po celou životnost masky, jelikož nedochází k jeho vymačkávání a ztrátě pružnosti. Samotný kruhový filtr je řešen tak aby vyhovoval široké škále filtračních materiálů. Minimální normativně stanovená plocha filtru 150 cm2 z hlediska prodýchatelnosti, je bezpečně splněna a lze jí i výrazně navýšit zvětšením hustoty skladu filtračního materiálu.

Filtrační vložka je ve filtru zafixována pomocí speciálního lepidla, která zajišťuje nejenom pevnost spojení na rozhraní filtrační vložky s pevnými částmi filtru ale i dokonalou těsnost. Jedinečnost filtrů RESPIRA spočívá v záměrném nevyužití výdechového ventilu, tlak vydechovaného vzduchu je totiž využit pro regeneraci filtrační vložky. Tento unikátní systém prodlužuje dobu životnosti filtru v zamořeném prostředí, jelikož vydechovaný vzduch částečně čistí filtrační vložku od zachycených částic. Aby uživatel neohrožoval své okolí, doporučujeme přikoupit i bavlněný kryt na filtr, který případně zachytí vydechované viry.

Používání a údržba

Masku lze dezinfikovat a filtry také - ÚV, ozonem, ponořením do lihové dezinfekční lázně,postřikem, ale před dalším použitím musí být filtrační materiál dokonale vysušený, dále teplem u filtrů do 80 stupňů, maska do 100 stupňů. Doporučujeme max 5 dezinfekčních cyklů, životnost filtru je cca 30 dnů při každodenním používání, někdy i více, záleží na uživateli a prostředí ve kterém masku a filtr použijete, uživatel sám pozná, až se mu bude obtížně dýchat, je třeba filtr vyměnit.  Filtr i po vybalení může volně ležet a můžete ho skladovat i 10 let, nic se mu nestane, musí však být v suchém a bezprašném prostředí. 

Tento výrobek ve spojení s příslušnou polomaskou splňuje základní bezpečnostní požadavky normy:
EN 1827+A1:2009 FM P3 R D,
EN 1827+A1:2009 FM P2 R D,
EN 1827+A1:2009 FM P1 R D
EN 143:2000/A1:2006 P3 R,
EN 143:2000/A1:2006 P2 R,
EN 143:2000/A1:2006 P1 R
a je označen symbolem CE1024

REFERENCE

Ministry of Interior of Czech Republic - Police
Czech Republic
Customs Administration of the Czech Republic
Czech Republic
Revital Agro PLC.
Czech Republic
Městská policie
Czech Republic
Innovative Catalytic Systems Limited
Hong kong
Promex s.r.o.
EU
Letiště Václava Havla
Czech Republic
Alawour Medical Company
Saudi Arabia
Vivep CZ
Czech Republic
Viet Safety Technology Equipment CO., LTD
Katar
Armáda
České Republiky
Policejní složky
Vietnam Hanoi
Ministerstvo zahraničních věcí
Czech Republic
Společnost ÚJV Řež, a. s
Czech Republic
Státní veterinární správa
Czech Republic
 
Pacifica Trends, LLC
USA
HQH System
Czech Republic
ART-G Ltd.
Bangkok

 

Dále masku používá Státní správa ČR, Vojenská policie, Vojenská nemocnice, Vojenská jednotka Prostějov 601, Vojenský výzkumný ústav, Španělská armáda, armáda USA, ústav REZ, Celní správa, Vězeňská služba ČR, Ministerstvo zemědělství, MZV, MZ, MO, většina českých ambasád, kancelář prezidenta a správa Hradu ČR, kancelář prezidenta Belize, Mongolsko, Chorvatsko a další a vyvážíme do více jak 15 zemí. 

Prohlášení o shodě
Polomaska RESPIRA, filtr RESPIRA nano-perfection
Polomaska RESPIRA, filtr RESPIRA perfection
Viral Filtration Efficiency (VFE) Final Report
Bacterial Filtration Efficiency (BFE) AND Differential Pressure (Delta P) Final Report
Latex Particle Challenge Final Report

Doplňkové parametry

Kategorie: Ochranné masky, respirátory a roušky
Dotyková vrstva: Silikon
Certifikace: Třída účinnosti P3 R, EN 155, EN 143
Položka byla vyprodána…
Nevyplňujte toto pole:
N Avatar autora Filtr 21.1.2021 08:37
Dostanu k tomuto respirátoru filtr nebo ho musím dokoupit? Děkuji za odpověď Zdeněk.
Odpovědět
MD Avatar autora Filtr 21.1.2021 08:39
Dobrý den, je třeba dokoupit - viz. popis produktu, je tam i odkaz.
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MM Avatar autora | 11.9.2020
Velice. Zakoupil jsem 2 jen pro případ nouze, ale mě i ženě sedí velimi dobře a k mému překvapení se v nich i dobře dýchá. Děkuji.
MD Avatar autora Martin Dobiáš (Administrátor) 6.10.2020
Děkujeme za skvělé hodnocení, také jsme s maskami nad míru spokojeni.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení